Abeceda výhod materstva

23.04.2017

"Fíha, ako to zvládaš? Máš ešte čas aj na seba? Na svoje koníčky? Na kaderníka a na nechty..?" pýtajú sa ma často moje slobodné kamarátky. A ja sa smejem, pretože viem, že sme si dieťa neurobili preto, aby sme mali viac času! Ale aby ste si nemysleli, že materstvo je len samá plienka a špinavé podbradníčky... Aby som motivovala aj budúce mamičky a potenciálne budúce mamičky... Spísala som zoznam výhod. Tu sú:

(a verím, že privodia úsmev všetkým čitateľom, bez ohľadu na to, či je čitateľ matkou alebo nie :-) )

A
Absolútna alkoholová anomália
Žienky, každá z nás má svoju mierku a dobre ju pozná. Je to presne to množstvo alkoholu, ktoré Vám neublíži a privedie Vás do tej správnej nálady. Každý máme túto laťku niekde inde, ale.... skúste celý rok nepiť ani kvapku... no... a dajte si potom 2 deci vínka! ;-)

B
Budete bdelšie
Neviete ráno nájsť podprsenku? Skúste sa pozrieť do zásuvky na varešky! Obľúbené autíčko nájdete v práčke. Kľúče v ľavej topánke a tú zas v umývadle... Ako každý správny osobný tréner, Vaše dieťa sa postará o to, aby ste šli vždy na 100%. Vždy v strehu, trénuje Vašu pamäť, pozorovacie schopnosti i fyzickú kondíciu.

C
Cenzúrované cecíky
Žiaľ alebo našťastie, ako dojčiaca matka už nikdy nebudete musieť svoje prednosti skrývať! Každý pochopí z akého ušľachtilého dôvodu nosíte tie čertovsky veľké výstrihy! A Vaše poprsie sa na istú dobu stane... tak trochu verejnou záležitosťou.

D
Dostávate dvojnásobnú dávku darčekov
Vždy, keď máte narodeniny, či meniny, Vaša rodina a známi Vám prinesú nejakú tú drobnosť. Keď však máte aj malú ratolesť - no to by bolo aby nepriniesli niečo aj pre drobca! Takže odteraz budete na sviatky dostávať darčeky vždy dva! Jeden pre Vás a jeden pre dieťatko.

E
Entusiazmus
Napriek tomu, že všetky maminky svoje deti milujú a rady s ním trávia svoj čas... veci, ktoré budete môcť robiť bez dieťaťa (nech je to aj úplná banalita ako vyraziť s kamoškou na kávu či ísť si kúpiť topánky) budete odteraz robiť s omnoho väčším nadšením!

F
Fajn figúra
Dámy, vďaka dojčeniu si pravdepodobne na väčšinu svojich starých nohavíc budete môcť zadovážiť štýlové opasky! Okrem toho, ak sa stravujete so svojím batolaťom - jete vybrané suroviny, v malých množstvách a bez soli!

G
Gigantická generálka
Narodenie dieťaťa je vynikajúcou príležitosťou ako prebrať a obnoviť nie len Váš šatník, ale aj celé zariadenie bytu! Ak aj máte mužov, ktorí neradi míňajú "na hlúposti", teraz máte jedinečnú zámienku. Takže hurá do obchodov! A keďže pri deťoch sa všetko zariadenie opotrebúva rýchlejšie, môžete si gigantickú generálku robiť pokojne aj každé 2 roky :-)

H
Hľadajte heslo: hurá, hráme hru!
S deťmi je všetko taká hra. Ak sa budete riadiť týmto heslom, prestanete hejtovať a začnete s humorom hrať hry podľa gusta Vášho dieťaťa. A takto sa s úsmevom na tvári môžete zahrať napríklad: "Popišám gauč - nepopišám gauč", "Keď ťa chytím, tak ťa oblečiem!", či, všetkými deťmi obľúbenú hru: "Hurá! Nakŕmime dlážku!"

CH
Chytíte
Tak ako dobrý šermiar vytuší kadiaľ pôjde ďalší výpad - tak ako skúsený brankár rozpozná do ktorej strany kopnú jedenástku ešte predtým, než ju kopnú - tak aj citlivé maminky presne vedia kedy a kam spadne ich dieťa ešte predtým, než tam spadne! Takže ženy: pripravte sa na supermanovský postreh!

I
Imunizácia
Po pôrode Vaše dieťa celkom prirodzene pokračuje v tom, že s Vami zdieľa najrôznejšie telesné tekutiny. Neskôr zistí, že najlepšie maškrty sú tie zo zeme. Aj Vy často dojedáte po svojom dieťati. Niečo len tak zo stola... zo zeme. Alebo o tom ani neviete - myslíte si, že dojedáte niečo po Vašom dieťati a v skutočnosti dojedáte niečo, čo mali v ústach všetky deti z detského kútika! A tak postupne celá Vaša rodina získa lepšiu imunitu.

J
Jednoručnosť
Na niektoré veci jednoducho potrebujete obe ruky....? Omyl! S dieťaťom sa naučíte robiť všetko aj jednou rukou a je úplne jedno či pravou alebo ľavou.

K
Kamarátky kočíkujú
Vaše bezdetné kamarátky si pravdepodobne už počas Vášho tehotenstva začnú písať harmonogram, ktorá bude kedy kočíkovať Vašu ratolesť. A Vy túto výhodu rozhodne využite. Získate tak čas pre seba a možno aj na toho kaderníka či nechty. :-)

L
Lízatká, laskonky, lievance, lentilky, linecké...
Už si nemusíte odopierať maškrtky, desiate, olovranty a nočere. Veď predsa potrebujete toľko energie! A aj s pár kilečkami navyše budete stále sexi maminka! Okrem toho, svoje dietko predsa milujete. Chcete ho uchrániť pred hroziacou obezitou, nadmerným množstvom energie, pokazenými zúbkami či nástrahami, ktoré so sebou môžu niesť rôzne E-čka, farbivá a sladidlá... Nemusíte to nikomu zbytočne vešať na nos ale obetujte sa pre dobro svojho dieťaťa a všetky maškrtky, ktoré mu prinesú starí rodičia mu potajomky zjedzte. A robte to aspoň dovtedy, kým na to nepríde a nezačne samo aktívne protestovať.

M
Môžete mľaskať, mrviť, maškrtiť a mrmlať si pri tom,
vášmu novému spolubývajúcemu to vôbec nebude vadiť! A určite to na Vás nikomu nepovie! ;-)

N
Nemusíte nič nastavovať
Koľko krát sa Vám už stalo, že ste ráno niečo nestihli iba preto, že ste si zabudli večer nastaviť budík? Alebo ste ho ráno iba na chvíľočku posunuli... či vypli... a znovu ste sa ponorili do Vášho sna na viac ako pol hodiny! Akonáhle máte dieťa, už sa Vám to nestane! Získavate úplne zdarma budík, ktorý Vás zaručene zobudí hneď na prvý krát a nastaví sa plne automaticky... na najbližších 15 rokov.

O
Oxytocínový orgazmus
Oxytocín je hormón lásky, ktorý sa vyplavuje napríklad pri dojčení, alebo už len pri tom, ako sa na svoje krásne šikovné dieťatko pozeráte. A okrem dostatku mliečka Vám poskytne aj pocit pohody, šťastia, vernosť, úľavu od bolesti a krásnu pleť!

P
Prestanete postrádať ponožky
Poznáte to - do práčky vkladáte 2 ponožky a keď ich skladáte zo žinky, už je tam len jedna. A vy sa márne prechádzate pomedzi regále v drogérií a hľadáte prostriedky proti ponožkožrútom práčkovým... ak sa to stáva aj Vám, musíte si počkať do obdobia, kedy sa najobľúbenejšou hrou Vášho dieťaťa stane otváranie šuflíkov a vyhadzovanie ich obsahu. V ten deň, keď Vaše dieťa povyberá všetko spodné prádlo zo šuflíka Vášho partnera.... nájdete všetky svoje stratené ponožky!

R
Rozdávate rozkazy
Muži si nevedia ani predstaviť aké je to ťažké starať sa celý deň o dieťa. A preto nám úprimne veria, že sme vyčerpané. A tu prichádza moment na vaše rozkazy: "Zlatko, ja som dnes taká unavená..." "Áno zlatko, tomu rozumiem... môžem Ti nejako pomôcť?" .... "Umy riady!!"

S
Ste spievajúca superstar
Vášmu malému divákovi je úplne jedno, či spievate "ťap ťap ťapušky" alebo najnovší hit od obľúbenej speváčky. Je mu jedno, či poznáte slová alebo spievate len "la-la-la". Dokonca Vám odpustí všetky falošné tóny! Akonáhle začnete spievať, Váš malý fanúšik Vám dá okamžite najavo že VY ste jeho superstáááár!

T
Trénujete trpezlivosť
Trénujete trpezlivosť
Trénujete trpezlivosť
Trénujete trpezlivosť

U
Úžitkové umenie
Konečne môžete celý deň stráviť tým, že vyrábate napríklad vločky z papiera či zajačiky zo servítok a NIKTO Vám už nepovie, že ste ten deň len tak zabili...

V
Varíte veselšie
Ak chcete nakŕmiť malé batoľa, musíte mu na tanier predostrieť celú dúhu.... a tu sa otvára priestor pre Vašu kreativitu a vyžitie za sporákom. :-)

Z
Zažiarite
Ak chce žena zažiariť, mala by sa pekne nahodiť a príjemne vystupovať na verejnosti. A vtedy si väčšina mužov v miestnosti pomyslí: "Hmmm... to je ale riťka!". No ak následne k sebe zdvihnete svoje dieťa a začnete sa spoločne smiať, väčšina mužov v miestnosti si pomyslí: "Hmmm... to je ale dobrá mamina! .... A ešte k tomu je to aj riťka!". A to je celkom nový stupeň obdivu, akým Vás môžu muži oceniť.

Takže ženy žiarte! Berte starosti s humorom a choďte do spoločnosti. Vezmite dieťa do náruče a žiarte, žiarte, žiarte kade chodíte! Vedzte, že dobrá matka nie je tá, ktorá má upratanú kuchyňu, ale tá, ktorá sa so svojím dieťaťom často smeje! :-)

Prajem Vám pohodové materstvo!

Príďte na pohodový kurz pre tehotné alebo sa stretnite s pohodovými maminkami v Šuranoch ;-)

Jana Pečarková