O nás


Odborníčky vo svojej profesii: inštruktorka prípravy na materstvo, poradkyňa dojčenia, logopedička, fyzioterapeutka a iné mamičky sa v r. 2016 spojili, aby vzniklo niečo, čo dovtedy v malom mestečku Šurany chýbalo. V rámci Združenia Aktivko o. z. vznikol projekt Pohodové materstvo. Zistili sme, že v meste chýbajú aktivity, kurzy a podporné stretnutia pre tehotné žienky, mamičky s bábätkami a malými detičkami.

A preto sme vznikli :)

Naším cieľom bolo nájsť vhodný priestor, príjemné miesto na stretnutia a kurzy, kde by sme sa všetci dobre cítili, kde by sme sa mohli v dnešnej uponáhľanej dobe zastaviť, v priateľskej atmosfére porozprávať, navzájom sa podporiť, povzbudiť, zdieľať svoje príbehy, načerpať nielen dostatok informácii, ale i dostatok síl a energie do ďalších mamičkovských dní.

Priestor sa nám podaril nájsť v Centre voľného času - Šurany, kde už bola vytvorená herňa iným občianskym združením, kde sme pomaličky rozbiehali svoje aktivity. Na jeseň 2019 sa nám podaril priestor vynoviť a farebne spestriť.

V marci 2020 sa z projektu Pohodové materstvo stáva občianske združenie. Združenie pokračuje vo svojich plánoch vykonávať osvetovú a vzdelávaciu činnosť za účelom rozširovania vedomostí, poznatkov a informácii v oblasti prípravy na materstvo, starostlivosti o bábätká a malé detičky, podpory dojčenia a vzťahovej výchovy.


Bc. Patrícia Zeleňáková

Som zakladateľkou občianskeho združenia Pohodové materstvo a mamičkou troch detí, babinou jedného vnúčatka :)

Vyštudovala som sociálnu prácu a popri materskej som v Českej republike  absolvovala kurz prípravy na materstvo s predpôrodnou prípravou a cvičením a od roku 2016 sa stala certifikovanou inštruktorkou prípravy na pôrod a materstvo. V máji 2016 som si doplnila vzdelanie o kurz baby masáží a masáží tehotných. Informácie a najnovšie poznatky o dojčení som získala na kurze v o.z. MAMILA a po jeho úspešnom absolvovaní v novembri 2017 sa stala certifikovanou poradkyňou dojčenia. V januári 2021 som ukončila ročné absolvovanie kurzu pre Duly a stala sa dulou v zácviku. V júni 2021 som získala od uznávanej českej pôrodnej asistentky Anny Kohútovej osvedčenie o absolvovaní vzdelávacieho kurzu Rebozo ženská a tehotenská masáž. V máji 2023 som absolvovala seminár Ženská bylinná náparka s Monikou Valovou priekopníčkou v Českej republike, ktorá je srdcom značky Steamy a ktorá šíri osvetu o náparke, aká je úžasná, ako pomáha ženám v tehotenstve, pri pôrode, v šestonedelí a v ďalšom živote ženy, nielen v nemocniciach v Čechách, na Slovensku, ale všade tam, kde sa len dá. Po absolvovaní som získala certifikát, na základe ktorého môžem podať  informácie a pomôcť tak ženám s náparkou. Mám skúsenosti s nosením bábätka v šatke. Poradím a pomôžem s viazaním bábätka do šatky. Rada pomôžem v období šestonedelia a so starostlivosťou o bábätko. Na základe týchto všetkých školení, vzdelávacích kurzov som sa stala sprievodkyňou žien v období tehotenstva, šestonedelia a dojčenia.

Verím, že stretnutia, ktoré spoločne strávime budú pre Vás pohodové, láskyplné, obohacujúce a hlavne povzbudzujúce pre Vaše obdobie tehotenstva a materstva. Záleží mi na šťastí každej mamičky a celej jej rodiny :)

                                                 ,,Milujem život, ktorý žijem". 

Bc. Patrícia Zeleňáková


 


© 2020 Pohodové materstvo, Dolná 37, Šurany, 942 01
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma! Táto stránka bola vytvorená pomocou služby Webnode. Vytvorte si vlastný web zdarma ešte dnes! Vytvoriť stránky