O nás


Odborníčky vo svojej profesii: inštruktorka prípravy na materstvo, poradkyňa dojčenia, logopedička, fyzioterapeutka a iné mamičky sa v r. 2016 spojili, aby vzniklo niečo, čo dovtedy v malom mestečku Šurany chýbalo. V rámci Združenia Aktivko o. z. vznikol projekt Pohodové materstvo. Zistili sme, že v meste chýbajú aktivity, kurzy a podporné stretnutia pre tehulky, mamky s bábätkami a malými detičkami.

 A preto sme vznikli :)

Naším cieľom bolo nájsť vhodný priestor, príjemné miesto na stretnutia a kurzíky, kde by sme sa všetci dobre cítili, kde by sme sa mohli v dnešnej uponáhľanej dobe zastaviť, v priateľskej atmosfére porozprávať, navzájom sa podporiť, povzbudiť, zdielať svoje príbehy, načerpať nielen dostatok informácii, ale i dostatok síl a energie do ďalších mamičkovských dní.

Priestor sa nám podaril nájsť v Centre voľného času - Šurany, kde už bola vytvorená hernička iným občianskym združením, kde sme pomaličky rozbiehali svoje aktivity. Na jeseň 2019 sa nám podaril priestor vynoviť a farebne spestriť.

V marci 2020 sa z projektu Pohodové materstvo stáva občianske združenie. Združenie pokračuje vo svojich plánoch vykonávať osvetovú a vzdelávaciu činnosť za účelom rozširovania vedomostí, poznatkov a informácii v oblasti prípravy na materstvo, starostlivosti o bábätká a malé detičky, podpory dojčenia, a výchovy.


Bc. Patrícia Zeleňáková

Som spoluzakladateľkou občianskeho združenia Pohodové materstvo a mamičkou troch detí. 

Vyštudovala som sociálnu prácu a popri materskej som v Českej republike  absolvovala kurz prípravy na materstvo s predpôrodnou prípravou a cvičením a od roku 2016 sa stala certifikovanou inštruktorkou prípravy na pôrod a materstvo. V máji 2016 som si doplnila vzdelanie o kurz baby masáží a masáží tehotných. Informácie a najnovšie poznatky o dojčení som získala na kurze v o.z. MAMILA a po jeho úspešnom absolvovaní v novembri 2017 sa stala certifikovanou poradkyňou dojčenia. V januári 2021 som ukončila absolvovanie kurzu pre Duly a stala sa dulou v zácviku. Mám skúsenosti s nosením bábätka v šatke. Poradím a pomôžem s viazaním bábätka do šatky. Rada pomôžem v období šestonedelia a so starostlivosťou o bábätko. 

Verím, že stretnutia, ktoré spoločne strávime budú pre Vás pohodové, láskyplné, obohacujúce a hlavne povzbudzujúce pre Vaše obdobie tehotenstva a materstva. Záleží mi na podpore, povzbudení a šťastí každej mamky :)

,,Pohodová mamka - pohodové dieťatko".

 


© 2020 Pohodové materstvo, Dolná 37, Šurany, 942 01
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma!