Blog

 

Kde bolo tam bolo, bola raz jedna čarovná krajina. Krajina snov. V tej krajine sa smelo skákať po gauči, zašpiniť sa v hline, kúpať ste sa mohli kedy chcete, hoci aj celý deň! A nikdy, naozaj nikdy sa v nej nik nemusel prezliekať, umývať si zuby či strihať nechty.

"Fíha, ako to zvládaš? Máš ešte čas aj na seba? Na svoje koníčky? Na kaderníka a na nechty..?" pýtajú sa ma často moje slobodné kamarátky. A ja sa smejem, pretože viem, že sme si dieťa neurobili preto, aby sme mali viac času! Ale aby ste si nemysleli, že materstvo je len samá plienka a špinavé podbradníčky... Aby som motivovala aj...

Pokiaľ máte pocit, že pri dieťatku nemáte čas na bežné povinnosti, musíte zmeniť svoje priority. Akokoľvek nelogicky to na prvý pohľad vyznie: povinnostiam musíte dať nie väčšiu, ale naopak menšiu dôležitosť! Potom na ne, paradoxne, budete mať času omnoho viac.

Maminky majú často a oprávnene pocit, že z nich materstvo "vysáva" energiu. Je to taká hojdačka: niekedy vysáva, inokedy nabíja. Ak ste však na hojdačke dolu, nesiahajte po kofeíne a cukre! Urobí Vám "jojo efekt": nachvíľu nabije, no potom sa môžete cítiť ešte unavenejšie.